Karaktergennemsnit

Karaktergennemsnit 2015-2016

Bundne prøvefag 9. kl. (FSA) fordelt på kommune, fag og fagdisciplin. (klik på overskrifter for at sortere)
SkoleDanskEngelskFysik KemiMatematikTotal
Kegnæs Friskole8,710,56,59,38,8
Privatskolen Als8,410,48,38,38,6
Eckersberg Friskole7,79,3--8,68,2
Deutsche Schule Sonderburg7,49,78,07,77,9
Nordborg Slots Efterskole7,79,07,97,57,9
Dybbøl-Skolen7,58,67,58,27,8
Kløver-Skolen8,210,7--5,67,8
Svenstrup Friskole7,66,910,36,77,6
Broager Skole7,17,6--7,67,3
Friskolen - Østerlund7,57,97,16,67,3
Gråsten Skole7,57,86,07,27,3
Humlehøj-Skolen7,77,76,66,77,3
Hørup Centralskole6,87,07,97,17,0
Nørreskov-Skolen7,46,95,76,46,9
Tandslet Friskole5,98,09,37,36,9
Nydamskolen7,26,47,26,26,8
Ulkebøl Skole6,68,37,25,36,6
Nordals skolen6,47,65,86,86,5
Augustenborg Skole6,66,95,16,66,4
Sønderskov-Skolen5,97,55,85,66,0
Efterskolen Epos5,98,14,64,95,8
Æblegård Friskole5,97,3--5,05,8
Adventure Efterskolen Sønderjylland Skelde4,48,1--4,75,0
Oksbøl Friskole4,74,03,85,34,7
Dybbøl Efterskole4,64,2--3,64,3
Sønderborg Ungdomsskole2,26,0--1,92,6
Kegnæs Friskole på Google Maps

Kegnæs Friskole
Østerbyvej 11
6470 Sydals, Sønderborg

CVR: 27228321
P-nummer: 1003326011

Telefon: 74 40 52 94
Email: kontoret@kegnaes-friskole.dk

Fejl og mangler?
Kontakt: webmaster@kegnaes-friskole.dk